Az E1-es sorozat arra épít, hogy a csónakokat a víz fölé emelik, ezáltal azok egy lebegő űrhajóra hasonlítanak.
Elektromos autókat már láttunk versenyezni, hamarosan repülő autókat is láthatunk a versenypályákon. A következő pedig az első elektromos szárnyas motorcsónak bajnokság lesz. Az E1 sorozat bemutatta „Racebird” hajódizájnját. Az UIM által engedélyezett E1-es sorozat lényegében az F1H20 motorcsónak versenysorozat villamosított változata lesz. Az E1 sorozat hajóin szárnyas kialakítást alkalmaznak, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hajótest körülbelül 40 cm-rel emelkedik a víz fölé, ez csökkenti az ellenállást, a hajó pedig úgy néz ki, mint egy lebegő űrhajó.
A Seabird Technologies és a Victory Marine által tervezett motorcsónakok (Racebird) karbon karosszériával és zárt kabinokkal rendelkeznek, szárnyakkal, a meghosszabbított farok rögzítésre kerül a külső motorhoz, ezzel is erősítve a futurisztikus külsőt.
A Racebird hét méter hosszú, három méter széles és körülbelül 800 kg, sebessége pedig elérheti a 93 km/órát. A motorcsónak prototípusa még ebben az évben megjelenik majd. Ugyan a hajók végsebessége jóval alacsonyabb, mint az ICE-motoros F1H20-é (250 km/h) esetében, de a versenybajnokságok azonban hagyományosan nagyszerű platformok az innováció számára. Az Airspeeder repülőautó-sorozat alapítója azt mondta, célja, hogy ugyanúgy úttörő legyen, mint a Forma-1 csapatoknál egy évszázaddal korábban voltak.
Az E1 sorozat egyik jó példája, hogy a szervezők minden versenyhelyszínen nyilvános használatra hagyják az elektromos hajók töltőállomásait. A jelenlegi statisztikák ígéretes kezdetnek számítanak. Ha a Formula E nézettsége alapján évi 25%-os növekedésre számítanak, akkor biztosan lesz közönsége az elektromos versenyzésnek is. A tervek szerint 2023 elején lesz az E1 sorozat nyitószezonja, ahol Szaúd-Arábiát az egyik lehetséges versenyhelyszínként tartják számon. A Seabird tervezi a Racebird kereskedelmi verzióját is.
Fotó forrás: https://greenracingnews.com/